Якщо не бити по руках, насильство стане трендом наступних виборів – експерт

У разі безкарності використання насильства з метою досягнення політичних цілей може стати трендом наступної виборчої кампанії в Україні.

Таку точку зору висловив політичний експерт громадської організації «Слово і діло» Валентин Гладких, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

На його думку, останні напади на активістів на місцях не пов’язані із політикою.

«Це винятково навколокримінальні процеси. Тим більше, що вони традиційно на місцях завжди були більш яскраво виражені, ніж у центрі. Нікуди кримінальні структури не зникли, не будемо ж лукавити, – відмітив він. – Невже в Україні єдина загроза, це корупція? Нема криміналу?! Нема організованих кримінальних груп?! Рекет повертається поступово! Чи готова сьогодні правоохоронна система давати адекватні відповіді на всі ці події? На рейдерство? Є цілі сільськогосподарські райони, де взагалі правоохоронні органи існують виняткового номінально, а ситуацію контролюють тупо кримінальні бригади. Це результат реформи?! Це європейські цінності?! Це туди ми рухаємося?!».Валентин Гладких вважає, що в тому разі, якщо не чинити опору злочинності, багато політиків можуть не встояти перед спокусою   використовувати насилля для досягнення своїх цілей під час найближчих виборів.

«На превеликий жаль, дедалі більше соціальних груп починають толерувати політичне або будь-яке насильство… Якщо ми не почнемо бити жорстко по рукам і припиняти намагання порушити чинне законодавство для досягнення політичних цілей, межа буде постійно відсуватися. Сьогодні будуть бити і ламати намети, завтра будуть залякувати агітаторів, післязавтра будуть залякувати виборців, після-післязавтра почнуть вбивати кандидатів. Як у Мексиці. Ми же не хочемо стати Мексикою?» – риторично запитує експерт.

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні невідомий хлюпнув кислотою в обличчя місцевій активістці Катерині Гандзюк.

А 2 серпня в Одесі вантажівка на швидкості протаранила авто з представниками «Народного Руху».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *