В Україні стартувала виборча кампанія з дострокових виборів у Раду

У п’ятницю, 24 травня, в Україні офіційно стартувала виборча кампанія на дострокових виборах до Верховної Ради.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на спеціальну заяву ЦВК.

Відповідно до закону України “Про вибори народних депутатів України” виборчий процес позачергових виборів депутатів починається з наступного дня після опублікування указу президента “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів”, тобто 24 травня 2019 року.

“Центральна виборча комісія діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України, відповідно до яких не має повноважень щодо встановлення конституційності чи неконституційності Указів Президента, а також фактично позбавлена можливості звернення до Конституційного суду України”, – наголошується у заяві.

Додається, що ЦВК готова і здатна здійснювати встановлені законом функції щодо проведення позачергових виборів депутатів 21 липня 2019 року.

При цьому у документі наголошується на необхідності усвідомлення президентом, парламентом, політичними партіями та кандидатами відповідальності за легітимність виборчого процесу та його результат.

Також ЦВК вказує на низку питань, які потребують додаткового законодавчого врегулювання.

Зокрема йдеться про застарілі, не відповідні іншим законам, неврегульовані положення закону “Про вибори народних депутатів України”.

Також існують положення без механізму реалізації, серед яких питання встановлення факту проживання, голосування військовослужбовців, які беруть участь в ООС, подання декларацій, тощо.

Крім того існують проблеми з боку законодавства про державні закупівлі, яке не враховує швидкоплинності виборчого процесу позачергових виборів, який в даному разі триватиме лише 58 днів.

“Центральна виборча комісія очікує від Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України негайного прийняття відповідних рішень, які дозволять провести позачергові вибори депутатів 21 липня 2019 року у відповідності до законів України та найкращих демократичних європейських практик”, – підсумували у ЦВК.

В Україні стартувала виборча кампанія з дострокових виборів у Раду

Нагадаємо, раніше ми писали, що указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів оскаржили у Верховному суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *