В Антарктиді вже проголосували всі українці

В Антарктиді на виборчій спецділянці станції “Академік Вернадський” завершилося голосування на виборах в Верховну Раду України, воно тривало 30 хвилин, протягом яких проголосували всі 12 виборців.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на ДУ Національний Антарктичний науковий Центр.

В Антарктиді немає ані агітаторів, ані спостерігачів. Полярники голосували лише за загальнонаціональними списками партій; спецдільниця в Антарктиді не прикріплена до жодного з мажоритарних округів.

Антарктична станція “Академік Вернадський”, розташована за 15 тисяч км від Києва та є найвіддаленішою виборчою дільницею України, тож виборча процедура тут має свої особливості.

Так, полярники ставлять “галочки” не у оригіналах бюлетенів, а у роздрукованих сканкопіях, які напередодні надсилає ЦВК. У день виборів у одній з кімнат станцій встановлюють урну та кабінку для голосування.

“Сьогодні полярники голосували в приміщенні станційного бару “Фарадей”. За скриньку для голосування слугував прозорий бокс для їжі, в якому проробили отвір для бюлетеня. Після голосування та підрахунку голосів оригінали документів переклали в конверти та опечатали їх. При нагоді ці документи буде передано до Центрвиборчкому”, – розповіли полярники подробиці голосування у Антарктиді.

Зазначається, що протокол дільничної комісії з “мокрою” печаткою та самі бюлетені, можуть потрапити на “велику землю” нескоро – інколи за місяць, а інколи й за рік. Це залежить від льодової обстановки.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про результати екзит-полів станом на 12:00. Лідирує “Слуга народу”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *