Українець, якому вдалося підкорити 14 найвищих гір у світі

Аби описати масштаб його досягнення, вистачить маленької статистики. Підкорити усі 14 восьмитисячників світу вдалося лише сорока альпіністам і тільки 20 із них зробили це без кисневих балонів. Українець Владислав Терзиул серед них.

Інженер за освітою, він вперше зійде на восьмитисячник у 40 років. Йому тоді побажають – «ну, давай тепер наступні 13-ть». Здавалось би, звичайний жарт, але Терзиул загорівся. Треба було поспішати.

Читайте також: Українець, який зробив те, що інші називали неможливим – розшифрував писемність майя

Терзиул казав, що альпінізм – це передусім праця. Вона приносить величезну радість, але найчастіше виснажлива, на межі твоїх сил і можливостей, а може, і за ними.

Владислав Терзиул підкорив 14 гірських вершин

Владислав постійно працював над тілом – щоденні пробіжки, плавання в морі, щозими лижі. І попри це, внизу інші альпіністи легко переганяли його в кросі, але як тільки переходили позначку 6 тисяч метрів – Терзиулу не було рівних.

Ліпи себе сам, у інших може бути поганий смак. Доводь справу до кінця і не відкладай задумане надовго
– ці правила він написав у своєму щоденнику у 26 років.

І залишався вірним їм до останнього. Колеги жартували, що за умов розрідженого повітря добре себе почувають лише хмари, реактивні літаки і Терзиул. Складалося враження, що йому аж надто легко все вдавалось. І тільки дружині зізнавався: «Ти думаєш мені там легко? Ні. Просто я вмію терпіти більше ніж інші». Наприклад, на гору Хідден-Пік Терзиул піднявся з поламаною рукою.

Українець Владислав Терзиул
Українець Владислав Терзиул

Були роки, коли вдавалось підкорити одразу 2 вершини. Він не завжди міг чекати на українську експедицію, тому часто був учасником міжнародних. Кількість вершин стрімко зростала. 2004 року залишалась остання — Макалу.

Зі штурмового табору Терзиул вийшов разом з американцем Джеєм Сігером. Йшли порізно, кожен у своєму темпі. Останнє, що передав по рації: «У нас усе добре». До табору вони так і не повернулись. На вершині знайшли особисті речі Терзиула. Гору зарахували посмертно…

Читайте також: Українець, який допоміг американцям першими ступити на Місяць

Варто сказати, що в офіційному списку підкорювачів одесита немає. Піднявшись на Шишапангму, Терзиул ступив на її центральну вершину — це теж понад 8 тисяч метрів. Але головна — на 13 метрів вища. Не зарахували й сходження на Броуд-пік, адже піднявся на передвершину, що на 23 метри нижча від піку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *