У Бразилії прорвало дамбу: кількість жертв суттєво зросла (оновлено)

Кількість загиблих внаслідок прориву дамби у бразильському штаті Мінас-Жейрас збільшилася до 99 осіб, зникли безвісти 259 людей.

Три дамби перебували в експлуатації гіганта гірничо-видобувної промисловості Vale. Адміністрація компанії повідомила, що в адміністративних будівлях на момент аварії перебували їхні працівники. Що з ними зараз – інформації наразі немає, пише The Guardian

Читайте також: Порятунок дворічного хлопчика з колодязя в Іспанії: останні новини

Губернатор штату Мінас-Жейрас Ромеу Зема, пише ВВС, каже, що унаслідок прориву греблі, яка стримувала відходи від видобутку залізної руди, потік бруду ринув на кілька фермерських поселень. Жителів прилеглих районів почали евакуювати за допомогою гелікоптерів. Про кількість евакуйованих влада поки не повідомляє.

Шансів мало: ймовірно, все, що ми знайдемо, – це тіла,
– повідомив губернатор.

Пізніше мер Брумандіньйо Авімар де Мело в розмові з журналістами заявив, що за його даними загинули принаймні 50 людей (хоча тоді офіційно повідомляли про 9 загиблих), але не виключив, що жертв може виявитися й значно більше. На жаль, так і сталося.

Станом на 31 січня бразильське видання Globo повідомило про 99 загиблих, також майже 300 людей вважаються зниклими безвісти.

Національна гірнича агенція Бразилії наголосила, що наразі у країна понад 200 гірничих дамб у проблемному стані з серйозними пошкодженнями, які можна вважати аварійними з низьким ризиком, однак з високим потенціалом утворення нових пошкоджень.

До такого ж класу відносилася дамба у місті Брумандіньйо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *