Томос для України: Варфоломію надходять погрози з Москви

Рішення про надання автокефалії православній церкві України просувається незважаючи на погрози, які отримує Константинопольський патріарх Варфоломій.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час участі в урочистому зібранні з нагоди 150-річчя товариства «Просвіта» в ході робочої поїздки у Львівську область, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на повідомлення офіційного сайту глави держави.

Як зазначив президент Порошенко, рішення про надання автокефалії Українській православній церкві вже прийнято. Томос, який це підтверджує – написано, Об’єднавчий собор – призначено. При цьому колосальна відповідальність сьогодні лягає на ієрархів церков.

Президент України також підкреслив, що і держава, і він сам особисто свою справу зробили: «Можливо навіть більше, ніж могли», – додав він, зазначивши, що патріарх Варфоломій також свою справу зробив.

«Можливо навіть більше, ніж міг, враховуючи той шалений тиск та погрози, які сьогодні йому надходять з Москви», – повідомив президент Порошенко.

Раніше стало відомо, що Вселенський патріархат запропонував сформувати єдину помісну церкву в Україні за моделлю Критської, де головою є митрополит, а не патріарх.

Нагадаємо, 7 грудня синод Української православної церкви Московського патріархату під головуванням глави УПЦ МП в Україні Онуфрія заявив, що “не благословляє” духовенство УПЦ МП на участь в Об’єднавчому соборі Української православної церкви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *