Швейцарець Штудхальтер заарештований у Франції у справі близького до Кремля Керімова

Швейцарець Штудхальтер заарештований у Франції у справі близького до Кремля Керімова

Швейцарський фінансист Олександр Штудхальтер заарештований у Франції у справі російського мільярдера, члена Ради Федерації від парламенту Дагестану, наближеного до Кремля Сулеймана Керімова.

Про це повідомляють Грани.ру, з посиланням на Nice-Matin.

Як з’ясувалося, Штудхальтера заарештували ще в листопаді минулого року. Однак в ЗМІ ця інформація досі не потрапляла.

Швейцарця називають номінальним власником вілл на Лазурному березі, що в дійсності належать Керимову. 

Разом зі своїм братом Філіпом Штудхальтером швейцарець володіє управляючою компанією Studhalter Treuhand, що діє в місті Люцерн. Як відзначав Forbes, в 2007 році в декількох кварталах від її офісу був зареєстрований благодійний фонд Suleyman Kerimov Foundation.

Туди в 2013-му, напередодні заборони російським чиновникам і депутатам на володіння закордонними активами, Керімов передав весь свій статок. Рада директорів фонду складається з трьох осіб: Олександра, Пилипа й Альбіни Штудхальтерів.

Керімов — не єдиний російський клієнт Studhalter Treuhand. У 2009 році Олександр Штудхальтер представляв інтереси Олени Батуріної, дружини тодішнього мера Москви Юрія Лужкова, і бізнесмена Руслана Байсарова.

Сам Керімов 20 листопада 2017 го Керімов був затриманий в аеропорту Ніцци відразу після прибуття до Франції. 23 листопада суд звільнив його під заставу 5 мільйонів євро із забороною покидати департамент Приморські Альпи. У сенатора вилучили російський паспорт і зобов’язали його кілька разів в тиждень відмічатися в поліції.

Керимову пред’явлено звинувачення в ухиленні від сплати 400 мільйонів євро податків шляхом заниження вартості угод з нерухомістю. Крім російського мільярдера і Штудхальтера у справі проходять працювавший з сенатором французький ріелтор Седрік Фожер — керуючий віллами.

Крім того, Керімов підозрюється в легалізації незаконно ввезених в країну коштів в сумі від 500 до 750 мільйонів євро. Частина цих коштів, як стверджується, була ввезена до Франції готівкою. Відмивалися ці гроші саме через покупку нерухомості, заявляє слідство.

6 грудня апеляційний суд міста Екс-ан-Прованс після апеляції прокуратури збільшив Керімову суму застави до 40 мільйонів євро. Також мільярдера зобов’язали переїхати до Ніцци — він жив за її межами.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *