Росія образилась на слова Туска, що розпад СРСР – благословення

Міністерство закордонних справ Росії звинуватило президента Європейської ради Дональда Туска в «русофобії».

Заяву розмістили на сайті відомства.

У МЗС вважають, що Туск намагався передати сенс висловлювання Владіміра Путіна про те, що розпад Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою XX століття у спотвореному вигляді.

На думку російських дипломатів, розпад СРСР розділив десятки мільйонів людей, а в країнах ЄС дискримуніють російськомовних за національною ознакою.

«Розпад СРСР призвів до численних людських трагедій, коли десятки мільйонів наших співгромадян і співвітчизників відразу опинилися за кордоном, сім’ї та народи опинилися розділеними. Це, зокрема, відноситься до російськомовних жителів Прибалтики», — йдеться в заяві.

Слова Туска про розпад Радянського союзу, до якого входили 15 нібито незалежних республік, – русофобія, вважають у російському МЗС.

«В країнах, які з 2004 року є членами ЄС, триває порушення їх прав і груба дискримінація за національною ознакою. Пана Туска, судячи з усього, це не дуже турбує. Йому треба було б зайнятися саме цими заявами, а не черговим нападом русофобії», — заявили в МЗС.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Литви викликало посла Росії, щоб вручити йому ноту протесту у зв’язку з наміченими планами святкувань окупації литовських міст Вільнюса і Каунаса.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *