Порошенко: Зараз колосальна відповідальність на ієрархах церков. Я свою справу зробив

Лише тиждень зараз відділяє Україну і українців від Об’єднавчого собору, де буде створено українську автокефальну помісну православну церкву, яка буде визнана світовим православ’ям і яка буде незалежна від Москви.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час візиту до Львова у суботу, 8 грудня, виступаючи на урочистостях з нагоди 150-річчя створення товариства «Просвіта», передає кореспондент ІА ZIK.

«Томос про автокефалію – це ще один Акт проголошення незалежності України. І саме тому це так важливо», – сказав він.

«Врешті-решт це є питання нашої національної безпеки. Саме під цим кутом слід розглядати інші аспекти гуманітарної політики, які віддаляють нас від імперії, від колоніального минулого, які зміцнюють національну ідентичність», – підкреслив Президент.

«Зараз колосальна відповідальність лягає на ієрархів церков. Я як Президент свою справу зробив», – заявив Порошенко.

При цьому він додав, що свою справу зробив і Вселенський патріарх Варфоломій. «Можливо, навіть більше, ніж міг, враховуючи той шалений тиск і погрози, які сьогодні йому надходять з Москви», – наголосив Порошенко.

При цьому він нагадав, що після того, як Синод Вселенського патріархату прийняв рішення щодо надання автокефалії українській церкві, в Росії негайно була скликана рада безпеки РФ з одним питанням – загроза Російській православній церкві в Україні. «Я впевнений у тому, що українці самі дадуть собі раду без вказуючого перста з Московії, від президента Росії і від Кирила», – заявив Порошенко.

Також він підкреслив, що для українців є неприйнятним, коли в храмах відбуваються молитви за патріарха Кирила і за російських військових, які щоденно вбивають українців.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *