Полторак запевнив, що українські кораблі й далі проходитимуть Керченською протокою

Україна не відмовиться від права бути присутньою в Азовському морі й кораблі українських Військово-Морських сил продовжать проходити Керченську протоку.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в ефірі телеканалу Прямий.

Він зазначив, що Україна не порушила ані один пункт жодного договору й діяла так само, як і попередні рази. За словами Полторака, «сьогодні ніхто нікуди не йде», а Україна відновить користування Керченською протокою, коли ВМСУ «будуть готові».

«Коли будемо готові до проведення наступного переходу для ротацій наших підрозділів, ми будемо здійснювати такі ж проходи з виконанням усіх міжнародних норм і прав. До цього часу, я думаю, міжнародний тиск на РФ дасть їм зрозуміти, що вони не виконують міжнародні зобов’язання», – сказав глава Міноборони.

Полторак наголосив, що, якщо Україна відмовиться від проходження військових кораблів Керченською протокою, «це буде означати, що Росія повністю окупувала Азовське море і ми просто втратимо ще одну територію. «Ми собі цього дозволити не можемо», – додав міністр.

Нагадаємо, спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер пригрозив відключенням російських банків від міжнародної системи передачі фінансової інформації SWIF через напад РФ на українські кораблі в Керченській протоці й захоплення моряків.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *