НБУ про вплив виборів на банківську систему: Відтоку вкладів немає

Національний банк України (НБУ) заявив про відсутність негативної реакції на майбутні вибори в банківській системі, передає Уніан.

«Згідно з даними оперативної статистики, Національний банк не зафіксував відтоку вкладів у банківській системі в березні. Загальний обсяг депозитного портфеля платоспроможних банків не знизився ні з початку 2019 року, ні з початку березня зокрема», – повідомили в НБУ.

Крім того, наголошується, що депозитний портфель фізичних осіб продовжує демонструвати високі темпи зростання за рахунок вкладень громадян в національній валюті.

Також стабільно високою залишається ліквідність банківської системи – обсяг коштів банків на кореспондентських рахунках і їхніх вкладень у депозитні сертифікати Національного банку перевищує 100 млрд гривень станом на 27 березня.

«Не дивлячись на деяке збільшення попиту населення на валюту в березні, загальна ситуація на валютному ринку залишається сприятливою. Обсяги продажу валюти населенням з початку року перевищують обсяги купівлі. У той же час, чиста купівлі валюти Національним банком з початку року станом на 27 березня становить 625 млн доларів», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Мінекономрозвитку вважають, що в рік подвійних виборів деякі інвестори притримають свої вкладення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *