МЗС України готує Казахстану демарш через заяви Токаєва про Крим

МЗС України готує Казахстану демарш через заяви Токаєва про Крим

Міністерство закордонних справ України висловило глибоку стурбованість інтерв’ю президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва зі словами заперечення анексії Криму Росією. Михайлівська площа планує оголосити Казахстанській стороні належні демарші.

Про це йдеться у заяві речниці МЗС України Катерини Зеленко, зазначає zbruc.eu.

"Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 році у Договорі про дружбу і співробітництво і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась", – йдеться у заяві. 

МЗС наголошує, що слова Токаєва не тільки суперечать вищенаведеним засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року.

"Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ, – організації, членами якої є обидві країни, а одним з засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав", – додали в МЗС.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв сказав у інтерв’ю Deutsche Welle: "По-перше, ми не називаємо те, що відбулося в Криму, анексією. Те, що відбулося, те відбулося. Анексія – це надто важке слово стосовно Криму", – заявив він, відповідаючи на питання, чи був Казахстан наляканий анексією Криму та війною на Донбасі.

Токаєв додав, що жодного страху щодо цих подій в Україні в Казахстані немає. "Жодного страху, як ви кажете, не було, оскільки в нас, як я вже сказав, абсолютно довірливі, добросусідські відносини з Російською Федерацією. Споконвіку ми вірили в мудрість, порядність російського керівництва", – зазначив президент Казахстану.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *