Кожна четверта установа охорони здоров’я у світі не обладнана системою водопостачання

ООН закликала світову спільноту поліпшити водопостачання, санітарно-гігієнічні умови в лікарнях і медпунктах.

Як наголошується в опублікованому 3 квітня в Женеві спільній доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), кожен четвертий медичний заклад у світі не має системи подачі чистої води, а кожне п’ятий – належної санітарної служби, передає ТАСС.

Підкреслюється, що «базові послуги водопостачання», під якими мається на увазі подача чистої води безпосередньо в лікувальний заклад, відсутні в 25% лікарень і медпунктів, а «базові санітарні послуги», що передбачають наявність роздільних туалетів для чоловіків і жінок, для людей з обмеженою мобільністю і для персоналу, – в 20%. Крім того, згідно з доповіддю, «у багатьох центрах охорони здоров’я немає основного обладнання для гігієни рук та безпечного розділення і знищення відходів лікувальної діяльності».

«Ці послуги виключно важливі для запобігання інфекцій, зменшення поширення антимікробної резистентності, для якісного лікування, і особливо – для безпечних пологів», – нагадують ВООЗ і ЮНІСЕФ. У країнах, віднесених ООН до групи «найменш розвинених» (Least Developed Countries, LDC), лише 55% клінік і медпунктів мають «базові послуги водопостачання». Автори доповіді нагадують, що зараз в цих державах з’являється на світ кожен п’ятий з народжених на Землі дітей, або 17 млн ​​в рік.

Понад мільйон смертей у світі щорічно викликані відсутністю належної чистоти під час пологів. Від інфекцій помирають 26% новонароджених і 11% породіль. Згідно зі статистикою ЮНІСЕФ, в 2017 році щодня в світі вмирали близько 7 тис. Новонароджених – в основному внаслідок антисанітарних умов, в яких проводилися пологи, в тому числі сепсису.

«Послуги водопостачання, санітарно-гігієнічні стандарти в установах охорони здоров’я – це базові вимоги для запобігання інфекції та контролю за нею, а також для якісного лікування», – заявив в зв’язку з публікацією доповіді генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Він закликав світову спільноту підтримати акцію, покликану поліпшити стан справ у цій сфері.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *