Іспанський суд відмовився зняти звинувачення з олігарха Фрідмана

Суддя Національної судової палати (НСП) Мануель Гарсія Кастельон відхилив клопотання захисту російського мільярдера Михайла Фрідмана про звільнення його від судового переслідування.

Фрідман підозрюється в незаконному заволодінні іспанською корпорації ZED WorldWide, що діє у сфері високих технологій, і переслідується відразу за кількома статтями КК Іспанії, повідомляє DW.

Суддя також вирішив перенести засідання у справі Фрідмана з 12 вересня на 7 жовтня 2019 року, з огляду на прохання росіянина: він змінює адвокатів і новим потрібен час для ознайомлення зі справою.

Іспанська прокуратура стверджує, що, будучи з 2008 року партнером Zed WorldWide, яка оцінються у півтора мільярда євро, Фрідман сприяв її руйнуванню, а потім, після банкрутства в 2016 році, придбав корпорацію лише за 20 мільйонів.

Росіянин, як кредитор корпорації, нібито нав’язував їй рішення, які і привели до банкрутства. В результаті іспанські інвестори Zed WorldWide зазнали фінансових втрат. Збиток був нанесений і іспанській державі, оскільки корпорація користувалася його дотаціями.

Захист росіянина натомість стверджує стверджує, що Фрідман не мав ніякого відношення до керівництва Zed WorldWide та, відповідно, не міг приймати рішення, що стосуються її долі.

Також стверджується, що олігарх готовий виступити в суді, але тільки в якості свідка – по відеоконференції з Лондона.

Суддя відкинув ці докази і пропозиції: Фрідман як і раніше зобов’язаний особисто з’явитися до іспанського суду і дати свідчення в якості обвинуваченого. У своєму рішенні Гарсія Кастельон виходив з доводів прокуратури. У документі, що відкидає логіку захисту, вона стверджує, що в справі є достатньо доказів того, що саме Фрідман стояв за подіями навколо Zed WorldWide. Йдеться про листи, спрямованих по електронній пошті, про показаннях свідків та інших матеріалах.

Статті КК Іспанії, у порушенні яких підозрюється Фрідман, передбачають тюремне ув’язнення і великих грошовий штраф.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *