«Фабрика тролів» працює й в Україні, — Freedom House

«Фабрика тролів» працює й в Україні, — Freedom House

Неурядова організація Freedom House заявила, що так звані «фабрики тролів» — організації, які пишуть коментарі в соцмережах за завданням урядових структур, працюють в 30 країнах, в тому числі вона є й в Україні.

Про це йдеться на сайті організації та в розділі, присвяченому Україні.

У минулому році «фабрики тролів» були тільки в 23 країнах. Серед названих країн є Росія, Китай, Мексика, Філіппіни, Україна, Білорусія, Малайзія, Марокко, М’янма і т.д. У звіті пояснюється, що всього досліджувалося 65 країн, так як на їх частку припадає 87% всього населення світу, підключеного до інтернету.

«Фабрика тролів» працює й в Україні, — Freedom House

Фахівці організації також заявили, що ситуація зі свободою в інтернеті погіршується. Особливо це помітно в Україні, в Єгипті і Туреччині. Експерти стверджують, що найбільш серйозні порушення свободи в інтернеті зафіксовані в Китаї, Сирії та Ефіопії.

У неурядовій організації також підрахували, що тактика онлайн-маніпуляцій впливала на вибори в 18 країнах. У деяких країнах уряд відключало мобільний інтернет, а в 30 країнах відзначаються фізичні розправи за висловлювання в інтернеті.

Правозахисники Freedom House у своїй доповіді також відзначили, що онлайн-маніпуляції та тактика дезинформації торік відіграли важливу роль на виборах принаймні 18 країн. Це стосується й обширної кампанії з російського впливу на вибори президента в США.

Президент Freedom House Майкл Абрамович (Michael Abramowitz) розповів, що використання платних коментаторів та політичних ботів для поширення пропаганди тепер стало глобальним, хоча першими їх почали залучати Росія та Китай. «Наслідки використання цих методів є потенційно руйнівними для демократії та громадянської активності», — зазначив він.

Окрім того, аналітики Freedom House опублікували список країн, які найменше обмежують використання інтернету. Цей рейтинг очолюють Ісландія, Естонія та Канада. США опинилися на п’ятій сходинці серед 65 інших країн у рейтингу. Найгірші показники щодо свободи інтернету виявилися у Китаю. Трохи краще справи виявилися у Сирії та Ефіопії. 

У доповіді також згадується про те, що українська влада, заблокувала ряд російських інтернет-сервісів, серед яких популярні соціальні мережі та пошукову систему, аби зупинити поширення проросійських меседжів. Що стосується кількості балів, за якими оцінюється свобода використання інтернету в країні, то цього року Україна набрала 45 балів зі статусом «частково вільного» використання мережі. Минулого року Україна отримала 38 балів. Згідно з підрахунками Freedom House, чим менше балів отримує країна, тим краще. Наприклад, в Ісландії всього 6 балів.

«Фабрика тролів» працює й в Україні, — Freedom House

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *