Держбюджет-2018: фінансувати Космос дешевше, ніж Порошенка. Також суттєве покращення відчують всі силовики що лояльні до влади

Cуттєве покращення відчують всі силові структури, лояльні до влади…

Утримання уряду, президента й парламенту в 2018 році подорожчає майже на мільярд. Лідером стане президент, господарство якого коштуватиме більше, ніж, наприклад, усі космічні програми України

Український бюджет наступного року зросте майже на чверть: з 775 до 948 млрд. грн. Про це свідчить проект бюджету на 2018 рік, оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Найпомітніше стрибнуть витрати на силовий блок: наприклад, утримання Міноборони – з 69 до 83 млрд грн. Міністерству внутрішніх справ дадуть 63 млрд замість цьогорічних 53.

Війна на сході має пояснювати ці тренди, але чи лише вона? Cуттєве «покращення» відчують на собі всі силові та правоохоронні структури, лояльні до влади – їх кошторис зросте на 20 — 30%. Наприклад, Генпрокуратурі наступного року додадуть майже мільярд, збільшивши її бюджет до 6,7 млрд, Мільярд докинуть Службі безпеці, збільшивши фінансування до 7,6 млрд, витрати на Службу зовнішньої розвідки зростуть з 1,1 мільярда до 1,5 мільярда, Адміністрації держспецзв’язку дадуть 2,2 млрд грн замість цьгорічних двох мільярдів. Бюджет ДФС збільшиться на третину: з 8,1 млрд до 11,8 млрд гривень.

У той же час, витрати на Національне антикорупційне бюро, діяльність якого заважає сумнівним схемам на владній верхівці, збільшиться лише на 10%, сягнувши 857 млн. Фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка працює в парі з НАБУ, взагалі зменшиться на три мільйони.
Так само впаде фінансування Державного космічного агентства — з 2,9 до 2 млрд. Цей орган не є силовим чи правоохоронним, але в його структурі перебувають стратегічні підприємства «Південмаш» та КБ «Південне», що працюють на оборону країни — розробляють та виготовляють ракетні комплекси й ракети.
Ще одне показове зниження фінпідтримки торкнулось Національної суспільної телерадіокомпанії України з цьогорічних 900 млн грн до 777 млн. Хоча Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік», передбачає бюджет суспільного мовлення на рівні 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. Це – приблизно 1,5 млрд.

А ось витрати на вищі органи влади – уряд, парламент та президентську вертикаль – сягнуть справді космічних висот. Найбільше отримає господарство глави держави. Фінансування Державного управління справами, яке забезпечує діяльність гаранта Конституції та його адміністрації, у 2018 році зросте на 25 мільйонів, сягнувши майже 2,4 млрд грн. Для порівняння: стаття витрат «Медичне лікування, реабілітація та санаторне забезпечення особового складу ЗСУ, ветеранів військової служби та членів їх сімей, ветеранів війни» дорівнюватиме 929 млн грн.

Фінансування Господарського-фінансового департаменту секретаріату уряду стрибне позначки з 1,1 млрд гривень до 1,5 млрд гривень. Як можна дізнатись із проекту головного фінансового документа, додаткові витрати підуть, наприклад, на:

  • фінансування розвитку іновацій (50 млн гривень)
  • створення офісу із залучення та підтримки інвестицій (50 млн гривень)
  • заходи з підтримки розвитку лідерства в Україні (15 млн гривень)
  • фінансування Державного агентства з питань електронного урядування (152 млн гривень)

На 25% зросте фінансування Верховної Ради: з 1,2 млрд гривень до 1,67 млрд гривень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *