Черговий батл дискусійного клубу «Ділової столиці»: «Податок на виведений капітал»

У вівторок, 18 грудня, відбудеться шостий батл дискусійного клубу «Ділової столиці» – проекту, створеного виданням «Ділова столиця», що входить до видавничої групи «Картель». В інтелектуальній грі зійдуться дві команди експертів: економістів, юристів, журналістів і представників бізнесу. Темою суперечки стане «Податок на виведений капітал – це стимул для бізнесу чи діра в бюджеті?»

Серед запрошених учасниківГригорій Кукуруза, економіст IMF GroupUkraine,

Микита Соловйов, юрист, економіст, керівник харківського відділення спільноти «Демократична сокира», Олена Макєєва, віце-президент Ради незалежних бухгалтерів і аудиторів, Олексій Кущ, економіст, фінансовий аналітик.

«Що таке податок на виведений капітал? Це оподаткування того, що виводиться з бізнесу, насамперед дивідендів. Що таке податок на прибуток, який зараз діє в Україні? Це податок на все зароблене підприємством. А саме ці гроші могли би бути вкладеними у розвиток підприємства, за рахунок чого були б створені нові робочі місця, була би випущена нова продукція тощо. Здається, що жодної дилеми – звісно, треба замінити цей податок на прибуток на податок на виведений капітал. Прихильники цієї реформи кажуть, що зростання ВВП протягом п’яти років дії нового податку складе додаткових 1–2%. Утім, не все так просто. МВФ розкритикував новацію, справедливо зауважуючи, що спочатку бюджет недорахується кілька десятків мільярдів гривень, а чи збільшиться ВВП – це ще не факт», – зазначає шеф-редактор ПрАТ «Картель» Віталій Пирович.

За словами заступника головного редактора «Ділової столиці» і ведучого дискусійного клубу Петра Біляна, «у будь-якій нормальній країні питання податків – це ключове питання виборчої кампанії. В Україні ще поки не так, але дискусії навколо податку на виведений капітал показують, що ми принаймні рухаємося до європейської норми, щоправда, дуже повільно. ПнВК обмежує можливості податківців маніпулювати планом, це і є головне, а зовсім не суперстимули для інвестицій. Гіпотетично, якщо б Україна була правовою державою, то міг би собі бути і податок на прибуток, в принципі інструмент нормальний, але до правової держави нам далеко. Тому варто уважно прислухатися до аргументів противників і прихильників ПнВк».

Видання «Ділова столиця» у травні цього року започаткувала інтелектуальні батли. Ми говоримо про бізнес, економіку, політику і соціум. Експерти, підприємці, політики і журналісти об’єднаються в команди і заходяться в диспуті за підтримки учасників у залі і перед екранами. А переможуть найсильніші – у кого більше доказів, красномовства, а значить, і глядацьких голосів. Ми граємо, щоб розкрити потенціал українців і пробудити азарт до побудови успішної країни.

Реєстрація за посиланням на сайті Ділової столиці

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *