Cаміт G7: учасники таки ухвалили спільну декларацію, одним з пунктів якої є Україна

Саміт «Великої сімки», що відбувся у французькому містечку Біарріц, був доволі продуктивним. Разом із проведенням низки незапланованих зустрічей та переговорів лідери країн G7 обговорили ключові для міжнародного клубу питання – зокрема, ймовірне повернення Росії. По завершенню саміту світові лідери підписали спільну фінальну декларацію, одним з пунктом якої є Україна.

Трамп та Макрон 

Важливо: Макрон і Трамп поговорять про Україну на саміті G7

Агентство AFP уже повіломляло, що Макрон та Трамп знайшли «точки дотику» щодо питань з приводу іранської ядерної угоди, міжнародної торгівлі та інших важливих тем. 

«Велика сімка», до якої входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція та Японія, сформувалася у 1976 році. На форумах лідерів країн G7 за участю представників Європейської комісії обговорювали та узгоджували позиції щодо актуальних міжнародних проблем.

Власне, першу незаплановану зустріч Макрон провів саме із американським лідером. Перед її початком Макрон заявив журналістам, що хотів би обговорити з американським колегою питання торгівлі та екології.

Дональд Трамп та Еммануель Макрон
Трамп та Макрон під час зустрічі в рамках саміту «Великої сімки»/ AFP

Трамп не залишив це без свого коментаря. На своїй сторінці у Twitter він відзначив, що обід з Макроном став їх найкращою зустріччю. 

Аналогічно дуже вдало пройшла і зустріч зі світовими лідерами. Є прогрес! 
– написав очільник Білого дому.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *