Аваков у США презентував стратегію деокупації Донбасу із залученням миротворців

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представив стратегію деокупації Донбасу «Механізм малих кроків».

Презентація відбулася 12 лютого під час круглого столу в Інституті миру у Вашингтоні США, повідомили в прес-службі МВС.

Зазначається, що, за словами Авакова, Росія вже п’ять років веде проти України гібридну війну, і всі засоби припинення активної фази агресії та повернення території України не діють. Тому МВС пропонує «нові механізми», які допоможуть повернути окуповані території Донбасу.

Як зазначив міністр, стратегія передбачає створення на окремому обраному ділянці окупованих територій демілітаризованої зони безпеки. Всі військові формування з обох сторін відводяться за обумовлену лінію. Державна прикордонна служба України за підтримки спеціальної міжнародної миротворчої місії беруть під свій контроль зазначену ділянку території і її межі. Правопорядок і законність забезпечується силами Національної поліції, Національної гвардії України і моніторингової місією.

«На цій території проводяться місцеві вибори. Головний принцип – дотримання українського законодавства та забезпечення вільного волевиявлення. Відновлюється робота всіх державних інститутів, правоохоронних органів України, поновлюється безпека і правопорядок, соціальне забезпечення, освіта, фінансова сфера, а також гідний рівень життя», – зазначив він.

Аваков підкреслив, що при поверненні контролю над територіями, відразу вирішуються і екологічні проблеми регіону.

«Коли люди побачать, що зайшла українська влада з українським прапором, створила перехідні компромісні умови, забезпечила належну якість життя і безпеку для цих людей, – вся решта території крок за кроком будуть повертатися в Україну», – вважає він.

Аваков додав, що процес деокупації на перших двох територіях може тривати від 6 до 8 місяців.

Нагадаємо, нардеп Білецький заявив, що Крим і Донбас доведеться повертати «голої» силою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *