5 років тому в Криму викрали кримського татарина Решата Аметова. Його знайшли вбитим

5 років тому в Криму викрали кримського татарина Решата Аметова. Його знайшли вбитим

5 років тому, 3 березня 2014 року, в Сімферополі викрали кримськотатарського активіста Решата Аметова, що вийшов з одиночним протестом проти так званого «референдуму» до будівлі кримського уряду. Пізніше його знайшли вбитим.

Напередодні під посольством Росії в Україні пройшла акція, яку активісти громадської ініціативи «КримSOS» присвятили вбитому Решату Аметову, передають Крим. Реалії.

«Ми всі пам’ятаємо, що Решат Аметов — перша смерть, яка відбулася на території Криму. Це було перше насильницьке зникнення в історії окупованого Криму. Але з того моменту ніхто не веде ніякого розслідування», — сказала під час акції координатор громадської ініціативи «КримSOS» Таміла Ташева.

Вранці 3 березня 2014 року з будинку вийшов 39-ти річний житель сімферопольського мікрорайону Мар’їно, батько трьох дітей Решат Аметов. Рідним він сказав, що має намір піти у військкомат і записатися в ряди добровольців української армії. Пізніше відеокамери зафіксували його, як він проводив одиночний пікет проти анексії Криму російськими військами, на площі Леніна перед будівлею уряду Криму. На відео відображений і момент, коли кілька представників «самооборони» Криму там же, на площі, скручують йому руки і саджають в автомобіль. Через два тижні Решат Аметов був знайдений мертвим в полі біля села Суничне Білогірського району. На тілі чоловіка були виявлені численні сліди тортур, голова була обв’язана клейкою стрічкою, а поруч знайшли наручники. Причиною смерті, як встановили пізніше, стало ножове поранення в область ока.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *