magnify
Home Новости Якщо влада не призначить членів ЦВК, вибори можуть бути зірвані – замголови комісії
formats

Якщо влада не призначить членів ЦВК, вибори можуть бути зірвані – замголови комісії

Якщо Верховна Рада України за поданням президента виявиться нездатною призначити достатню кількість членів Центральної виборчої комісії (ЦВК), це може привести до непроведення виборів у 2019 році.

Таку думку висловив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, передає Апостроф.

На його думку, неможливість призначити нових членів ЦВК виникла в силу таких чинників, як відсутність правової та політичної культури.

«Як розблокувати цю ситуацію на сьогоднішній день? Найбільш вірогідний сценарій – з існуючих 14-ти кандидатур, де 6 висунуті від президентської сили, главі держави потрібно відкликати двох кандидатів і внести одну людину від «Опозиційного блоку». Таким чином у нас вийде 13 кандидатур на 13 вакансій, тобто в ЦВК будуть представлені всі парламентські фракції. Це буде відповідати не тільки Конституції і положенням про ЦВК, а й документами міжнародних організацій. Навіть при такому розкладі президентська фракція буде більш за все представлена серед усіх фракцій», – зазначив Магера.

Але сам він не впевнений в тому, що ця ситуація зрушиться з мертвої точки.

Нагадаємо, ЦВК порахувала, що на вибори президента і Верховної Ради потрібно 4,3 млрд гривень.

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Комментарии к записи Якщо влада не призначить членів ЦВК, вибори можуть бути зірвані – замголови комісії отключены  comments