magnify
Home Новости Ректор КПІ не задекларував бізнес у Чорногорії та нерухомість в США
formats

Ректор КПІ не задекларував бізнес у Чорногорії та нерухомість в США

Ректор Київського політехнічного інституту Михайло Згуровський не задекларував спільний з сином бізнес у Чорногорії, продаж нерухомості у США та один з будинків дружини у Сполучених Штатах Америки. Про це йдеться в розслідуванні Іллі Лукаша для програми «ЦРУ», передають Наші Гроші.

Згуровський, який з початку 2018 року також є главою наглядової ради «Укроборонпрому», у своїй декларації за 2017 р. вказав 3 млн грн прибутку, будинок на 287 кв. метрів і ділянку на Крюківщині під Києвом, дві автівки і заощадження на 1,5 млн грн. При цьому, дружина Згуровського Тетяна Померанцева є громадянкою США, а її місце роботи – компанія «Системний аналіз та рішення».

Померанцева також є власницею будинку на 150 кв м. у Каліфорнії. При цьому, дружина відмовилася надавати інформацію про його вартість.

У реєстрах США йдеться, що Згуровський та його син Олександр володіють в США іншими об’єктами нерухомості.

Згідно з реєстрами, 5 травня 2016 року Михайло та Олександр Згуровські продали дві сусідні земельні ділянки в окрузі Ескондідо у Каліфорнії за 500 тис. доларів.

31 травня 2016-го року родина Згуровських продала сусідній з ділянками будинок на 300 кв. м вже за 840 тис. доларів. В декларації ректора відсутня інформація про продаж американської нерухомості.

У жовтні 2017 року Олександр Згуровський продав у сусідньому окрузі штату Каліфорнія – Лейксайд – будинок майже на 400 кв. м за 659 тис. доларів.

Підрахунок доходів із декларації ректора показує, що на купівлю подібної нерухомості пану Згуровському довелося б збирати кошти понад 10 років.

Також Тетяна Померанцева з 2011 року є співвласницею будинку на 200 кв. м на курорті Сан-Франциско, який сайти з продажу нерухомості оцінюють майже у 500 тисяч доларів. У декларації чоловіка цього будинку немає.

Журналісти встановили, що Михайло та Олександр Згуровські є співзасновниками та співвласниками інвестиційно-будівельної компанії «Sky Development» у Чорногорії в місті Нікшич. Вона продає нерухомість у мальовничих куточках Балканських гір. За даними «ЦРУ», мова йде про мільйони євро.

За даними сайту чорногорського Міністерства туризму, «Sky Development» має 9 дозвільних документів на реконструкцію та будівництво. У документах Міністерства компанію двічі називають інвестором будівельних проектів, де забудовником виступає «AG Project». Її власник Зоран Тодорович згадується в документах як головний проектувальник компанії «AG Infoplan».

«Sky Development» та «AG Infoplan» знаходяться за однією адресою і в одному офісі Почесного консульства України в Чорногорії. А сам Почесний консул Предраг Міловіч – директор і власник «AG Infoplan» – компанії, яка будує проекти на інвестиції «Sky Development». Журналісти також з’ясували, що ректор Згуровський вручав Міловічу диплом, мантію та пам’ятний знак «Почесний доктор КПІ».

На сайті «Sky Development» вказано український номер телефону. Представник «ЦРУ» зателефонував за цим номером і як потенційний покупець квартири домовився про зустріч у Києві. На неї разом з представником компанії прийшов і сам Олександр Згуровський, який є директором «Sky Development».

Він підтвердив, що його компанія займається будівництвом, а забудовником є Міловіч, що надає «певний рівень протекції». При цьому Олександр Згуровський відмовився від офіційних коментарів.

Інформації про бізнес в Чорногорії теж немає у декларації ректора Згуровського.

«Не вказання цих відомостей тягне за собою кримінальну відповідальність – до 2 років позбавлення волі. Особа займає серйозні посади, має певний доступ до держресурсу. Особа могла отримати кошти нелегально, в тому числі внаслідок вчинення якихось злочинів, потім вони відмиваються. Уже за кордоном  купується нерухомість. І це фактично має ознаки відмивання – кримінального правопорушення», – заявила юрист, член правління «Центру протидії корупції» Олена Щербань.

Зазначимо, що раніше Михайло Згуровський входив до складу акціонерів та наглядової ради ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій», яке є монополістом з виготовлення дипломів для вузів, студентських квитків і шкільних атестатів. Ректор покинув посаду після початку розслідування Антимонопольного комітету України.