magnify
Home Новости Пекін підтримав зняття поправок скандального законопроєкту про екстрадицію
formats

Пекін підтримав зняття поправок скандального законопроєкту про екстрадицію

Лідерка Гонконгу Кері Лам відкликала законопроєкт про екстрадицію до материкового Китаю. Пекін підтримав відповідне рішення. Саме через цей документ у Гонконгу тривалий час відбуваються масові протести та заворушення.

Скандальний законопроєкт скасували

Інформацію про це оприлюднило китайське видання South China Morning Post, згодом підтвердження надійшли з різних інформаційних агентств світу.

Раніше: «Кладемо заповіти у рюкзаки та йдемо на протест» – у Гонконгу чекають проголошення АТО

Керівник міста наголосила, що відтепер, коли скандальний проєкт закону відкликали, першим пріоритетом є припинення насильства, відновлення порядку і забезпечення верховенства закону.

Попри всі наші образи та глибину невдоволення урядом – ми не можемо погодитися або визнати, що насильство розв’язує проблеми,
– сказала Лам.

Вона додала, що надалі усі конфлікти будуть вирішувати шляхом переговорів і разом шукати розв’язання гострих проблем.

Лам
Кері Лам відкликала законопроєкт про екстрадицію / Фото Getty

Коротко про протести у Гонконгу

Протести в Гонконгу тривають вже понад два місяці. Масові акції почалися у червні 2019 як відповідь на плани місцевої адміністрації дозволити видачу підозрюваних в скоєнні злочинів на материкову частину Китаю. Це сприймалося як крок до поглинання Китаєм особливого Гонконгу.

Згодом влада начебто відмовилася від плану, та демонстранти не зупинилися. Вони почали вимагати покарання винних за надмірно жорсткі дії поліції щодо людей на вулицях. А разом із цим і відставки Лам з поста глави адміністрації регіону.

 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
Комментарии к записи Пекін підтримав зняття поправок скандального законопроєкту про екстрадицію отключены  comments